Konkurs Plastyczno – Recytatorski. PDF 

16 maja 2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Krośnie odbyła się I edycja konkursu Plastyczno – Recytatorskiego „Każdy może być artystą – Zielono mi i radośnie".Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. Wzięło w nim udział czterdziestu uczestników z trzynastu placówek województwa podkarpackiego. Każdy z nich recytował wiersz, a także wykonał pracę plastyczną będącą ilustracją wybranego utworu. 
Naszą szkołę reprezentowali : Ksawery Kowalski prezentował wiersz K. Kowalskiej „Jak to dobrze być chłopakiem” (Grupa I- dzieci młodsze), Bartosz Drwięga wiersz M.Konopnickiej „Stefek Burczymucha” (Grupa II- dzieci starsze) , Bartłomiej Olszewski wiersz L.Dworzańczyk „Podróżniczka” (Grupa II- dzieci starsze), Ewa Płatek wiersz D.Gellner „Bosa osa”(Grupa III- młodzież ze szkół ponadpodstawowych i placówek pozaszkolnych).
Trzyosobowe jury w składzie: p. Anna Jakubik z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, p. Renata Goleń-Tulik z Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej i p. Urszula Niemiec-Bałucka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krośnie z trudem wyłoniło zwycięzców.
Nasi uczniowie zostali bardzo wysoko ocenieni , zarówno w kategorii recytatorskiej ( grupa II – Bartłomiej Olszewski zajął III miejsce) jak i plastycznej (Grupa I- Anna Ciepły zajęła III miejsce, grupa III – Ewa Płatek zajęła III miejsce).
Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, a każdy z uczestników konkursu wrócił do domu z pamiątkowym medalem i drobnym upominkiem.
Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje: występy artystyczne uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Krośnie, warsztaty tańca, malowanie twarzy, szalone fryzury, fotobudka. Organizatorzy nie zapomnieli także o słodkim poczęstunku i obiedzie.
Do Sanoka wróciliśmy w doskonałych humorach i już nie możemy doczekać się II edycji konkursu plastyczno – recytatorskiego „Każdy może być artystą”.

Opiekunowie: B.Baczyńska
A.Zanik- Gorczyńska

 

Nasi Przyjaciele


 

 

Federacja 13 ogniwo

 


 

EAE

 


 

PBSBank


Nasze konto

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Oddział w Sanoku
78 8642 1184 2018 0073 3605 0006

Schroniska młodzieżowe