Pobyt w Rajskiem, 2-6 października 2017r. PDF 

„Caritas” Archidiecezji Przemyskiej zaprosił do swojego ośrodka w miejscowości Rajskie dziesięcioro naszych uczniów ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z dwoma opiekunami. Spotkaliśmy się tam z innymi uczestnikami ośrodków, warsztatów terapeutycznych oraz domów pomocy społecznej z całego regionu:  m. in.z Zagórza, Leska, Bliznego, Leżajska, Sośnicy, Wielkich Oczu.

W trakcie pobytu zorganizowano  warsztatowe zajęcia  filmowe i muzyczno - taneczne. Wraz z telewizją lokalną z Jarosławia uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach takich jak: przeprowadzanie i udzielanie wywiadu, zapoznanie z pracą wozu transmisyjnego, operowanie kamerą, sterowanie obrazem przez latający dron oraz nagrywanie spotkań z ludźmi w terenie. Te na pozór trudne tematy cieszyły się sporym zainteresowaniem uczestników, którzy wykazali się dużą odwagą i determinacją w zgłębianiu wiedzy z tej dziedziny. Bardzo żywą reakcję i zadowolenie wywołał pokaz środków specjalnych tzw. sztuczek telewizyjnych.Na przykład ludzie stojący w studio na odpowiednim tle, mogli się znaleźć na ekranie telewizora w różnych miejscach: na plaży, siedzieć na łące, pływać w morzu lub tak jak nasi uczniowie, latać na miotłach niczym bohaterowie z Harry´ego Pottera.  Warsztaty filmowe były doskonale przygotowane i przeprowadzone przez pracowników Twojej TV Jarosław. Wykonane zdjęcia potwierdzają wspaniałą zabawę  i bardzo pozytywną atmosferę.

Uczestnicy turnusu wzięli również udział w warsztatach muzyczno- ruchowych, na których  zaprezentowali swoje talenty wokalne i taneczne.

Dużym przeżyciem była wycieczka autokarowa do Myczkowiec, a tam zwiedzanie Parku Miniatur Sakralnych w Centrum Kultury Ekumenicznej, gorąca czekolada w tamtejszej kawiarence oraz grillowanie.

Oprócz tego dzieci brały udział w dyskotece, w zajęciach w terenie polegających na poszukiwaniu skarbów , a także zaprezentowały swoje umiejętności pracy w kuchni, kiedy przygotowywały surówkę do obiadu. Codziennie uczestnicy turnusu odmawiali różaniec i brali udział we mszy św.

Rajskie pożegnaliśmy w piątek, w godzinach popołudniowych.

 

Nasi Przyjaciele


 

 

Federacja 13 ogniwo

 


 

EAE

 


 

PBSBank


Nasze konto

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Oddział w Sanoku
78 8642 1184 2018 0073 3605 0006

Schroniska młodzieżowe