Pieszy Rajd NordicWalking.
W piękny sobotni poranek 3 czerwca 2017r. grupa „ napaleńców” z naszej szkoły pod opieką „ zaprawionych w boju” nauczycieli wychowania fizycznego: p. J Drwięgi, M. Dulęby i K. Wójcika, wyruszyła na Pieszy Rajd NordicWalking do Zagórza na Ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych.

Początek rajdu rozpoczęliśmy od przejazdu autobusem linii nr.5 z Sanoka do Zagórza, a następnie w”ruch „ poszły kijki. I tak z dworca trasa wiodła wzdłuż rzeki Osławy. Po drodze mogliśmy napawać się pięknem przyrody i krajobrazu. Gdy po lekkim zmęczeniu, ku naszej radości ukazał się widok „ Karmelu Zagórskiego” zmobilizowaliśmy siły aby pokonać ostatni odcinek drogi wiodący pod górę.
Wszyscy wykazali się świetną kondycją i cel został osiągnięty. Wzgórze gdzie znajdują się ruiny zachwyca pięknymi widokami , ogrodami i szczególną tajemniczością tego miejsca. Miło było zobaczyć te atrakcje oraz poodpoczywać i posilić się w tym przepięknym miejscu. Droga powrotna biegła tym razem inna trasa, abyśmy mogli poznać lepiej tamtejsza okolicę. Po dość szybkim marszu znów przyszedł czas na odpoczynek, tym razem nad Osławą. Okazało się, że niektórzy mieli jeszcze całkiem spory zapas sił i postanowili poćwiczyć na tutejszej siłowni. Ok. godz. 13 tej Rajd dobiegł końca. Wszyscy w doskonałych nastrojach, opaleni i trochę głodni zadeklarowali chęć udziału w kolejnej , wrześniowej wycieczce sportowo -turystycznej. Miejmy nadzieję, że będzie nam towarzyszyć równie piękna pogoda jak w sobotę.

 

Nasi Przyjaciele


 

 

Federacja 13 ogniwo

 


 

EAE

 


 

PBSBank


Nasze konto

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Oddział w Sanoku
78 8642 1184 2018 0073 3605 0006

Schroniska młodzieżowe