Szkolna wycieczka do delfinarium „OSCAR” w Truskawcu

Uczniowie Specjalnego Ośrodka 16.05.2017 r. odbyli wycieczkę do uzdrowiska Truskawiec na Ukrainie. Pomysłodawcą wyjazdu był p. dyr. Robert Dudek. Środki na sfinansowanie wyjazdu uczestnicy otrzymali z Komitetu Rodzicielskiego oraz darowizny Federacji Polek w Kanadzie Ogniwo 13.
Dla większości naszych uczniów był to pierwszy wyjazd poza granice Polski oraz pierwsze doświadczenie przekraczania granicy z odprawą paszportową. W Truskawcu czekał na nas ukraiński przewodnik p. Iwan Cegieńko. Po obiedzie uczniowie wybrali się na spacer głównym deptakiem truskawieckiego uzdrowiska. Idąc, podziwiali wystrój miasta i tamtejsze turystyczne atrakcje np. zakątek z ptakami i małymi zwierzątkami. Zainteresowani chętnie fotografowali się z orłem. W Pijalni Wód smakowali wodę Naftusię z tutejszego źródła.
Największą atrakcją okazał się pobyt w delfinarium „Oskar”. Występ delfinów zachwycił wszystkich uczestników. Wielkie brawa towarzyszyły kolejnym pokazom tych inteligentnych ssaków. Oprócz pokazów, w Truskawcu prowadzona jest delfinoterapia, znana na całym świecie metoda rehabilitacji dla dzieci i dorosłych, którzy mają problemy fizyczne lub psychiczne. Po obejrzeniu pokazu przekonaliśmy się, że jest to możliwe dzięki wyjątkowej wrażliwości i towarzyskości tych pięknych zwierząt. Zwiedziliśmy również Międzynarodową Klinikę Leczenia Regeneracyjnego pod kierownictwem prof. Kozyavkina. Klinika zajmuje się leczeniem metodą SIRN (System Intensywnej Rehabilitacji Neurofizjologicznej). Zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń powróciliśmy do Sanoka. Wyjazd na Ukrainę długo jeszcze pozostanie tematem rozmów i chyba na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

 

Nasi Przyjaciele


 

 

Federacja 13 ogniwo

 


 

EAE

 


 

PBSBank


Nasze konto

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Oddział w Sanoku
78 8642 1184 2018 0073 3605 0006

Schroniska młodzieżowe