PDF 

Wystawa Sanockie Klimaty

 

Po sukcesie zeszłorocznej wystawy "101 zabawek" wychowankowie mają dla nas kolejną propozycję. Tegoroczna wystawa jest 18. prezentacją ich dorobku. Podsumowuje siedem miesięcy pracy w ramach projektu wymyślonego przez Katarzynę Bryt i Stanisława Makarczuka, a realizowanego w czasie zajęć ze sztuki użytkowej i rękodzieła.

Inspiracją projektu była wystawa fotografii Mariana Kraczkowskiego w ODK "Puchatek" pt. "Stary Sanok".

W ramach projektu uczniowie brali udział w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez pana Mariana. Wspólnie wędrowali uliczkami Sanoka w poszukiwaniu śladów dawnej, znikającej architektury miasta.

Uczniowie odwiedzili także "Otwartą Pracownię 37,1" gdzie spotkali się ze znaną malarką Joanną Szostak, która przybliżyła im wiele ciekawych technik plastycznych.

Na wystawie będzie można zobaczyć fotografie, obrazy na płótnach malowane farbami akrylowymi, rysunki, wyklejanki oraz obrazy wykonane na drewniei szkle techniką wypalania i grawerowania.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Joannie Szostak za ciekawe warsztaty malarskie oraz Marianowi Kraczkowskiemu za poświęcony czas i cenne lekcje fotografowania.

Wystawę można obejrzeć w Miejskiej Bibliotece Publicznej ul. Lenartowicza 2 w Sanoku do 28.04.2016.

 

Galeria zdjęć:

Opracowali:

Katarzyna Bryt
Stanisław Makarczak

 

Nasi Przyjaciele


 

 

Federacja 13 ogniwo

 


 

EAE

 


 

PBSBank


Nasze konto

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Oddział w Sanoku
78 8642 1184 2018 0073 3605 0006

Schroniska młodzieżowe