Jasełka

W pięknym czasie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, uczniowie naszej szkoły przygotowali Jasełka pt.,,Wigilia Karolinki". Sytuacja rodziny przedstawiona w Jasełkach zgoła podobna do wielu sytuacji w naszych domach. Zabieganie, praca, brak zainteresowania drugim człowiekiem, to wszystko skupia nas wyłącznie na sobie. A Wigilię i Święta Bożego Narodzenia mamy tylko raz do roku. Aktorzy odłożyli swoje zajęcia na później, poświęcili czas najbliższym i rodzinie. I w takiej atmosferze wzajemnej miłości, dobroci i życzliwości przychodzi do nich Nowonarodzony BÓG - JEZUS. Życzymy Wam i sobie abyśmy w pędzie dzisiejszego świata zauważyli tych, którzy są wokół nas. Niech Maleńki Jezus znajdzie dom w naszych sercach i w sercach naszych najbliższych.

S. Renata Radomska

PORY ROKU W SKANSENIE – malarstwo, fotografia, miniatury obiektów. Tegoroczna wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej jest 16 prezentacją dorobku artystycznego wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Sanoku. Podsumowuje projekt wymyślony przez Katarzynę Bryt i Stanisława Makarczaka i realizowany w czasie zajęć ze sztuki użytkowej , rękodzieła i techniki. W ramach projektu uczniowie brali udział w plenerach malarskich oraz warsztatach fotograficznych prowadzonych przez znanego sanockiego fotografika pana Mariana Kraczkowskiego. Dodatkowo w szkolnej ciemni uczniowie wywoływali stare czarno- białe zdjęcia i odwiedzili Kuźnie Skarbów państwa Agnieszki i Filipa Pasków, gdzie poznali tradycyjne techniki kowalskie. Projekt miał za zadanie przybliżyć wychowankom zabytki znajdujące się w naszym mieście. Młodzi artyści skupili się na pięknym sanockim Skansenie pokazując magiczny, niepowtarzalny klimat który tam panuje.

 

 

Prezentowane na wystawie obrazy zostały namalowane farbami akrylowymi na płótnach. Miniatury obiektów zbudowano z drewna i sklejki.

Katarzyna Bryt

 

Nasi Przyjaciele


 

 

Federacja 13 ogniwo

 


 

EAE

 


 

PBSBank


Nasze konto

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Oddział w Sanoku
78 8642 1184 2018 0073 3605 0006

Schroniska młodzieżowe