Relacja ze spotkania klasy I- III gimnazjum w firmie EAE Elektronik

W dniu 3.10.14r. zostaliśmy zaproszeni na spotkanie edukacyjne zorganizowane przez firmę EAE Elektronik w Sanoku. Podczas spotkania mieliśmy okazję dowiedzieć się skąd w gniazdkach elektrycznych bierze się prąd, jak oszczędzać energię elektryczną oraz jak udzielać pierwszej pomocy przy porażeniu prądem.

Z zainteresowaniem zwiedzaliśmy halę produkcyjną, zapoznaliśmy się z działalnością firmy EAE Elektronik, o której bardzo ciekawie opowiadał nam pan prezes Paweł Patała.

Oglądaliśmy też film „Nie taki prąd straszny” o odnawialnych źródłach energii, zagrożeniach związanych z aktywnością piorunów oraz zastosowaniem baterii słonecznych.

Jako podsumowanie spotkania rozwiązywaliśmy konkurs-quiz z nagrodami i częstowaliśmy się słodkościami. Wszyscy otrzymaliśmy upominki a zwycięzcy konkursu : Krysia, Kuba i Piotrek, piękne puzzle i gry dydaktyczne, za które bardzo dziękujemy Organizatorom spotkania. Otrzymaliśmy też pamiątkowe zdjęcia, które prezentujemy w naszej relacji. Było to naprawdę miłe i ciekawe spotkanie.

Uczniowie klasy I- III gimnazjum

PORY ROKU W SKANSENIE – malarstwo, fotografia, miniatury obiektów. Tegoroczna wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej jest 16 prezentacją dorobku artystycznego wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Sanoku. Podsumowuje projekt wymyślony przez Katarzynę Bryt i Stanisława Makarczaka i realizowany w czasie zajęć ze sztuki użytkowej , rękodzieła i techniki. W ramach projektu uczniowie brali udział w plenerach malarskich oraz warsztatach fotograficznych prowadzonych przez znanego sanockiego fotografika pana Mariana Kraczkowskiego. Dodatkowo w szkolnej ciemni uczniowie wywoływali stare czarno- białe zdjęcia i odwiedzili Kuźnie Skarbów państwa Agnieszki i Filipa Pasków, gdzie poznali tradycyjne techniki kowalskie. Projekt miał za zadanie przybliżyć wychowankom zabytki znajdujące się w naszym mieście. Młodzi artyści skupili się na pięknym sanockim Skansenie pokazując magiczny, niepowtarzalny klimat który tam panuje.

 

 

Prezentowane na wystawie obrazy zostały namalowane farbami akrylowymi na płótnach. Miniatury obiektów zbudowano z drewna i sklejki.

Katarzyna Bryt

 

Nasi Przyjaciele


 

 

Federacja 13 ogniwo

 


 

EAE

 


 

PBSBank


Nasze konto

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Oddział w Sanoku
78 8642 1184 2018 0073 3605 0006

Schroniska młodzieżowe