PDF 

Wycieczka rowerowa

W dniu 7 czerwca 2014 roku w sobotę, już po raz kolejny odbyła się wycieczka rowerowa dla naszych uczniów. Głównym jej celem było zagospodarowanie czasu wolnego dzieci w sposób aktywny i bezpieczny, oraz poznanie najbliższej okolicy i dostrzeżenie jej walorów turystycznych. Trasa wycieczki liczyła około 25 km i wiodła przez sanockie lasy do Międzybrodzia. Po drodze zatrzymywaliśmy się kilkakrotnie, by podziwiać rozciągające się przed nami widoki. Wyprawa zakończyła się pytaniem: kiedy będzie następna taka wycieczka?. Organizatorem wycieczki byli: Joanna Drwięga i Krzysztof Wójcik, a opiekunami były: Justyna Dygoń i Barbara Sikora.

PORY ROKU W SKANSENIE – malarstwo, fotografia, miniatury obiektów. Tegoroczna wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej jest 16 prezentacją dorobku artystycznego wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Sanoku. Podsumowuje projekt wymyślony przez Katarzynę Bryt i Stanisława Makarczaka i realizowany w czasie zajęć ze sztuki użytkowej , rękodzieła i techniki. W ramach projektu uczniowie brali udział w plenerach malarskich oraz warsztatach fotograficznych prowadzonych przez znanego sanockiego fotografika pana Mariana Kraczkowskiego. Dodatkowo w szkolnej ciemni uczniowie wywoływali stare czarno- białe zdjęcia i odwiedzili Kuźnie Skarbów państwa Agnieszki i Filipa Pasków, gdzie poznali tradycyjne techniki kowalskie. Projekt miał za zadanie przybliżyć wychowankom zabytki znajdujące się w naszym mieście. Młodzi artyści skupili się na pięknym sanockim Skansenie pokazując magiczny, niepowtarzalny klimat który tam panuje.

 

 

Prezentowane na wystawie obrazy zostały namalowane farbami akrylowymi na płótnach. Miniatury obiektów zbudowano z drewna i sklejki.

Katarzyna Bryt

 

Nasi Przyjaciele


 

 

Federacja 13 ogniwo

 


 

EAE

 


 

PBSBank


Nasze konto

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Oddział w Sanoku
78 8642 1184 2018 0073 3605 0006

Schroniska młodzieżowe