PDF 

Rekolekcje wielkopostne 2014


W dniach 2-3 kwietnia 2014 r. w naszym Ośrodku odbywały się rekolekcje wielkopostne, które miały na celu przybliżyć osobę Bł. Jana Pawła II i wskazać nam drogę do nieba.  Wprowadzeniem w czas rekolekcji był ogłoszony konkurs plastyczny pt. "Jan Paweł II w oczach dzieci", po raz kolejny pomysłowość naszych dzieci nas zaskoczyła.

Pierwszy dzień rekolekcji odbywał się w Ośrodku. Tam wspólnym śpiewem przywitaliśmy ks. Bartosza Rakoczego, który po raz kolejny chciał z nami spędzić czas, z nami  śpiewać, bawić się się i prowadzić do NIEBA po „ drabinie naszych dobrych uczynków".

Miłym zaskoczeniem była obecność Jana Pawła II, w rolę którego wcielił się jeden z naszych uczniów. Każde dziecko zostało obdarowane nie tylko słodką niespodzianką , którą Papież też lubił, ale przede wszystkim ciepłym uśmiechem i serdecznością samego aktora, która przypominała nam Jana Pawła. Tego  samego dnia  w szkole odbyło się przedstawienie pt. „Kawiarniane spotkania", na którym gościł nasz ukochany Papież. Przez usta aktorów - naszych uczniów, mówił o swoim dzieciństwie, młodości, kapłaństwie i wyborze na Papieża.

Następnego dnia temat "Drogi do nieba" poruszany był w naszej szkole, wspinali się wszyscy i mali i duzi, starsi i maluchy. Dopełnieniem czasu rekolekcyjnego była spowiedź święta i radosne uczestnictwo we Mszy Świętej. Cieszymy się, że dzięki tym chwilom spędzonym razem w atmosferze radości, pokoju i miłości jesteśmy bliżej Nieba.

 

s. Renata Radomska

PORY ROKU W SKANSENIE – malarstwo, fotografia, miniatury obiektów. Tegoroczna wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej jest 16 prezentacją dorobku artystycznego wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Sanoku. Podsumowuje projekt wymyślony przez Katarzynę Bryt i Stanisława Makarczaka i realizowany w czasie zajęć ze sztuki użytkowej , rękodzieła i techniki. W ramach projektu uczniowie brali udział w plenerach malarskich oraz warsztatach fotograficznych prowadzonych przez znanego sanockiego fotografika pana Mariana Kraczkowskiego. Dodatkowo w szkolnej ciemni uczniowie wywoływali stare czarno- białe zdjęcia i odwiedzili Kuźnie Skarbów państwa Agnieszki i Filipa Pasków, gdzie poznali tradycyjne techniki kowalskie. Projekt miał za zadanie przybliżyć wychowankom zabytki znajdujące się w naszym mieście. Młodzi artyści skupili się na pięknym sanockim Skansenie pokazując magiczny, niepowtarzalny klimat który tam panuje.

 

 

Prezentowane na wystawie obrazy zostały namalowane farbami akrylowymi na płótnach. Miniatury obiektów zbudowano z drewna i sklejki.

Katarzyna Bryt

 

Nasi Przyjaciele


 

 

Federacja 13 ogniwo

 


 

EAE

 


 

PBSBank


Nasze konto

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Oddział w Sanoku
78 8642 1184 2018 0073 3605 0006

Schroniska młodzieżowe