PDF 

W dniu 27-03-2014 r. na pływalni MOSiR-u w Sanoku odbyły się VI Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Specjalnych w Pływaniu, których organizatorem było Starostwo Powiatowe oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sanoku.

W Mistrzostwach brało udział pięć szkół i ośrodków specjalnych z Podkarpacia: SOSW Krosno, ZSS im. UNICEF z Rzeszowa, SOSW Frysztak, SOSW Brzozów, oraz gospodarz mistrzostw SOSW Sanok. Brało tam udział ok. 40 zawodników i zawodniczek na poszczególnych dystansach i w różnych kategoriach.

Pływano na dystansie 25 m. st. dowolnym i st. grzbietowym dziewcząt i chłopców szkoła podstawowa rocznik 2000 i młodsi, gimnazjum rocznik 97 i młodsi. Na dystansie 50 m. st. dowolnym i grzbietowym w kategorii dziewczyn i chłopców starszych (rocznik 96 i starsi). Rozegrano również sztafetę drużynową 4x 25 m. st. dowolnym.

Najlepszymi zawodnikami SOSW w Sanoku byli w kategorii szkoła podstawowa rocznik 2000 i młodsi: Jarosz Julia I miejsce st. dowolnym i st. grzbietowym, Żytka Natalia II miejsce st. dowolnym i st. grzbietowym oraz Kamil Ciupa II miejsce st. dowolnym. W kategorii gimnazjum rocznik 1997 i młodsi: Makaryk Krystyna III miejsce st. dowolnym i II miejsce st grzbietowym, Ciosek Piotr I miejsce st. dowolnym i III st. grzbietowym oraz Borkowski Kamil II miejsce st. dowolnym i grzbietowym. W Kategorii szkół ponad gimnazjalnych rocznik 1996 i starsi Solecka Kinga II miejsce st. dowolnym i III miejsce st. grzbietowym. Ernest Śmietana II miejsce st. dowolnym i II miejsce st. grzbietowym.

Uwieńczeniem zwycięstwa drużynowego była rozegrana sztafeta 4x25 m. st. dowolnym , którą wychowankowie SOSW w Sanoku w składzie: Śmietana Ernest, Borkowski Kamil, Kurcoń Mateusz oraz Ciosek Piotr pokonali z czasem 1:30,79 zdobywając I miejsce i złoty medal wyprzedzając uczniów z SOSW Frysztak II miejsce i Zespół Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie III miejsce. W klasyfikacji drużynowej w VI Mistrzostwach Szkół Specjalnych w Pływaniu zwyciężył SOSW Sanok pierwsze miejsce, Rzeszów II miejsce, Frysztak III m., Krosno IV m. oraz Brzozów V miejsce.

Było to szóste mistrzostwo w klasyfikacji drużynowej z rzędu i kolejny awans do MP

SOSW Sanok występował w składzie:

Borkowski Kamil, Iskrzycka Karolina, Jarosz Julia, Żytka Natalia, Ciupa Kamil,, Solecka Kinga, Ciosek Piotr, Błaszczak Małgorzata, Śmietana Ernest, Makaryk Krystyna, Kurcoń Mateusz

Opiekunem i trenerem był Ryszard Gosztyła

PORY ROKU W SKANSENIE – malarstwo, fotografia, miniatury obiektów. Tegoroczna wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej jest 16 prezentacją dorobku artystycznego wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Sanoku. Podsumowuje projekt wymyślony przez Katarzynę Bryt i Stanisława Makarczaka i realizowany w czasie zajęć ze sztuki użytkowej , rękodzieła i techniki. W ramach projektu uczniowie brali udział w plenerach malarskich oraz warsztatach fotograficznych prowadzonych przez znanego sanockiego fotografika pana Mariana Kraczkowskiego. Dodatkowo w szkolnej ciemni uczniowie wywoływali stare czarno- białe zdjęcia i odwiedzili Kuźnie Skarbów państwa Agnieszki i Filipa Pasków, gdzie poznali tradycyjne techniki kowalskie. Projekt miał za zadanie przybliżyć wychowankom zabytki znajdujące się w naszym mieście. Młodzi artyści skupili się na pięknym sanockim Skansenie pokazując magiczny, niepowtarzalny klimat który tam panuje.

 

 

Prezentowane na wystawie obrazy zostały namalowane farbami akrylowymi na płótnach. Miniatury obiektów zbudowano z drewna i sklejki.

Katarzyna Bryt

 

Nasi Przyjaciele


 

 

Federacja 13 ogniwo

 


 

EAE

 


 

PBSBank


Nasze konto

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Oddział w Sanoku
78 8642 1184 2018 0073 3605 0006

Schroniska młodzieżowe