PDF 


V Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Specjalnych w Pływaniu


W dniu 26-03-2013 r.na pływalni MOSiR-u w Sanoku odbyły się V Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Specjalnych w Pływaniu, których organizatorem było Starostwo Powiatowe oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  w Sanoku.
W Mistrzostwach brało udział sześć szkół i ośrodków specjalnych z Podkarpacia: SOSW Krosno, ZSS im. UNICEF z Rzeszowa, SOSW Leżajsk, SOSW Frysztak, SOSW Brzozów, oraz gospodarz mistrzostw SOSW Sanok. Brało tam udział  ok. 40 zawodników i zawodniczek na poszczególnych dystansach i w różnych kategoriach.
Pływano na dystansie 25 m. st. dowolnym i st. grzbietowym dziewcząt i chłopców szkoła podstawowa rocznik 1999 i młodsi, gimnazjum rocznik 96 i młodsi. Na dystansie 50 m. st. dowolnym i grzbietowym w kategorii dziewczyn i chłopców starszych (rocznik 95 i starsi). Rozegrano również sztafetę drużynową 4x 25 m. st. dowolnym.
Najlepszymi zawodnikami SOSW w Sanoku byli w kategorii szkoła podstawowa rocznik 1999  i młodsi: Jarosz Julia Imiejsce st. dowolnym i st. grzbietowym, Iskrzycka Karolina II miejsce st. dowolnym i III miejsce st. grzbietowym, Żytka Natalia III miejsce st. dowolnym, Szajna Józef I miejsce st. dowolnym i III miejsce st. grzbietowym. W kategorii gimnazjum rocznik 1996 i młodsi Ewelina Kaliniecka zajmując II miejsce st. dowolnym i III miejsce st. grzbietowymi, Makaryk Krystyna III miejsce st. dowolnym. W Kategorii szkół ponadgimnazjalnych rocznik 1995 i starsi Błaszczak Małgorzata III miejsce st. grzbietowym, Śmietana Ernest I miejsce st. dowolnym i II miejsce st. grzbietowym.
Uwieńczeniem zwycięstwa drużynowego była rozegrana sztafeta 4x25 m. st. dowolnym , którą wychowankowie SOSW w Sanoku w składzie: Śmietana Ernest, Kicak Andrzej, Gromek Wojciech oraz Ciosek Piotr pokonali   z czasem 1:29,66 zdobywając III miejsce i brązowy medal ulegając uczniom z SOSW Brzozów II miejsce i SOSW Frysztak I miejsce. W klasyfikacji drużynowej w V mistrzostwach Szkół Specjalnych w Pływaniu zwyciężył SOSW Sanok pokonując Leżajsk II miejsce, Frysztak III m., Rzeszów IV m., Krosno V m. oraz Brzozów
Było to piąte mistrzostwo w klasyfikacji drużynowej z rzędu i kolejny awans do MP
SOSW Sanok występował w składzie:
Borkowski Kamil, Iskrzycka Karolina, Jarosz Julia, Żytka Natalia, Szajna Józef,, Kicak Andrzej, Gromek Wojciech, Ciosek Piotr, Błaszczak Małgorzata, Kaliniecka Ewelina, Śmietana Ernest, Makaryk Krystyna
Opiekunem i trenerem był Ryszard Gosztyła

 

Nasi Przyjaciele


 

 

Federacja 13 ogniwo

 


 

EAE

 


 

PBSBank


Nasze konto

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Oddział w Sanoku
78 8642 1184 2018 0073 3605 0006

Schroniska młodzieżowe